Strona główna | Mapa serwisu | English version

Strona Główna > 20 Lecie Nadania Naszej Szkole Imienia

20 Lecie Nadania Naszej Szkole Imienia
21.03.2007 roku odbyło się bardzo ważne wydarzenie dla naszej szkoły, a mianowicie 20-lecie nadania naszej szkole imienia kpt. ż. w. Witolda Poinca.
    Do tego uroczystego dnia przygotowywaliśmy się przez parę dni. W końcu stało się. Dzień nastał, a próba generalna wyszła doskonale. Duża liczba uczniów witała gości, w tym ja, wraz z Mateuszem Jurczykiem i Rafałem Filem witaliśmy wszystkich okazu po wejściu za drzwi. Do naszej szkoły przybyła pani prezydent, nasz ksiądz proboszcz Witold Strykowski, poprzedniczka obecnej pani dyrektor Bożena Puchacz i wiele, wiele innych. Kiedy wszyscy już dostali się na salę, ja jako prowadzący wyszedłem na środek i zacząłem śpiewać hymn państwowy, po czym oddałem głos pani dyrektor. Pani dyrektor po swoim przemówieniu przekazała mikrofon gościom, którzy także mieli przemówienia, oraz podarunki dla szkoły, lub dla samej pani dyrektor. Następnie oddałem głos Dagmarze i Kamili, które przeczytały pierwszą część życiorysu Witolda Poinca. Po tym klasa V wykonała przedstawienie. Kiedy klasa V już zakończyła przedstawienie, Dagmara i Kamila przeczytały drugą część życiorysu. W końcu wystąpili laureaci konkursu recytatorskiego „Piękno Morza w Poezji” Rafał Fil i Ania Tomkiem, oraz zwycięzcy konkursu „śpiewamy Szanty”. Następnie Rafał Fil przedstawił kilka migawek z naszej historii. Na koniec odśpiewany został hymn szkoły, a pani dyrektor zaprosiła gości do jadalni.
    Byłem bardzo zadowolony, bo wszystko wyszło fantastycznie.

Karol Janicki

Strona internetowa szkoły podstawowej numer 22 w Gdańsku Letnicy.